Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

DZIAŁALNOŚĆ PORADNI W OKRESIE PANDEMII

Szanowni Państwo,

zgodnie z rekomendacjami MENiN skierowanym do poradni psychologiczno – pedagogicznych -  informujemy, że:

 w okresie trwania pandemii SARS-COV2 Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna nr 1 w Kaliszu pozostaje do dyspozycji swoich Klientów świadcząc usługi w trybie pracy stacjonarnej, obejmujące różnorodne formy indywidualnej pomocy psychologiczno – pedagogicznej, w tym wsparcie w postaci konsultacji i porad ze specjalistami naszej placówki dla dzieci i młodzieży doświadczających szczególnych trudności w funkcjonowaniu z uwagi na liczne ograniczenia kontaktów społecznych, w tym rówieśniczych, a także porad i konsultacji dla rodziców, nauczycieli i specjalistów zatrudnionych w Państwa placówkach oraz – w sytuacjach szczególnych w formie pomocy interwencyjnej w kryzysie psychicznym.

Nasi specjaliści sprawujący z ramienia Poradni opiekę nad placówkami edukacyjnymi miasta Kalisza pozostają do Państwa dyspozycji w zakresie w/w form pomocy, w zidentyfikowanych przez Państwa sytuacjach wymagających wsparcia dzieci i młodzieży w ochronie ich zdrowia psychicznego – zarówno bezpośrednio, jak i poprzez wsparcie udzielane rodzicom, nauczycielom i specjalistom szkolnym.

Ponadto Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna nr 1 w Kaliszu pracując w trybie stacjonarnym z zachowaniem procedur i zasad reżimu sanitarnego mających na celu minimalizację ryzyka zakażeniem wirusem SARS-COV-2-  systematycznie realizuje inne zadania statutowe, związane m.in. z działalnością diagnostyczną, terapeutyczną, orzeczniczą i opiniodawczą; aktualnie do czasu zakończenia stanu pandemii nie są w Poradni prowadzone grupowe formy pomocy i zajęć.

Bezpośrednie wizyty interesantów oraz przyjmowanie zgłoszeń i wniosków  odbywa się w siedzibie Poradni przy ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3B – w  Rejestracji: od poniedziałku do piątku w godz. 08.00 – 16.00 tel. 62-764-00-00 (rekomendujemy wcześniejszy kontakt telefoniczny z Rejestracją w celu omówienia sposobu załatwienia sprawy i ustalenia niezbędnej dokumentacji).

Serdecznie zapraszamy  do korzystania z opracowywanych przez naszych specjalistów publikacji – koncentrujących się wokół spraw i problemów edukacji i zdrowia psychicznego w dobie pandemii – znajdziecie je Państwo w zakładce: Publikacje.

Zgodnie z rekomendacją MENiN prosimy o udostępnienie wyżej podanej informacji również do wiadomości nauczycieli, uczniów i rodziców.

Z wyrazami szacunku i najlepszymi życzeniami zdrowia, pogody ducha oraz szybkiego zakończenia tego wyjątkowo trudnego dla wszystkich czasu  –

Żaneta Kowalska

Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 1 w Kaliszu

Treść niniejszego komunikatu stanowi opracowanie własne PPP nr 1 w Kaliszu i nie podlega kopiowaniu bez porozumienia z dyrektorem Poradni.